مینی چیلر

مینی چیلر یکی از انواع دستگاه های سرمایشی است و یک دستگاه کوچک می باشد که وظیفه آن تولید کردن آب خنک است و از این آب خنک برای سرمایش ساختمان های مختلف استفاده می شود. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی این دستگاه بپردازیم پس اگر شما می خواهید در رابطه با این دستگاه اطلاعاتی کاملی به دست آورید می‌تواند تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مینی چیلر چیست؟

با توجه به نام این دستگاه، مینی چیلر یک دستگاه کوچک است که همانطور که گفتیم در سیستم سرمایشی ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم توضیح دهیم که این دستگاه در کدام دسته از دستگاه ‌های چیلر قرار می‌گیرد باید بگوییم که این دستگاه در دسته بندی چیلر های تراکمی قرار می‌گیرد. اجزای تشکیل دهنده این دستگاه از جمله شیر انبساط، اواپراتور، کمپرسور و همچنین کندانسور می باشد.

کاربرد دستگاه مینی چیلر

همانطور که گفتیم یکی از کاربرد های این دستگاه این می باشد که با تولید آب سرد به سیستم سرمایشی ساختمان های مختلف کمک می کند. اما علاوه بر این کاربرد ها این دستگاه کاربرد های دیگری نیز دارد که ما در ادامه برخی از آنها را توضیح خواهیم داد. یکی دیگر از کاربرد های این دستگاه این می باشد که برای تهویه ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن در برخی از پارکینگ های زیرزمینی از این دستگاه برای تهویه هوا استفاده می شود و تمامی اینها باعث شده است که این دستگاه از شهرت بسیار خاصی برخوردار شود.

تفاوت چیلر و مینی چیلر

شاید برای خیلی از افراد این سوال وجود داشته باشد که تفاوت دستگاه چیلر با مینی چیلر در چه مواردی است. در جواب این سوال باید بگوییم که تفاوت زیادی وجود ندارد و برخی از مهم ترین تفاوت های آن این می باشد که حجم دستگاه چیلر نسبت به این دستگاه بیشتر است و همچنین برق مصرفی چیلر نیز بیشتر می باشد.